ژله فالوده ای

12

121 ژله فالوده ای

موادلازم:
ژله لیمو: یک بسته +یک و نیم لیوان فالوده
ژله پرتقال:یک بسته+یک لیوان بستنی یا یک قوطی رانی پرتقالی
ژله موز:یک بسته+یک لیوان بستنی با ۳ عدد موز متوسط

طرزتهیه:

ابتدا پودر ژله لیمو رو با یک لیوان اب جوش مخلوط می کنیم و وقتی کاملا مخلوط شد فالوده رو بهش اضافه می کنیم دوستای خوبم بهتره فالوده یک و دو قاشق مرباخوری ابلیمو داشته باشه و کاملا فالوده رو با ژله مخلوط می کنیم و داخل قالب می ریزیم. بعد از ۲ .۳ ساعت که بسته شد حالا نوبت به ژله پرتقالیمون می رسه که باز با یک لیوان اب جوش مخلوط و بعد یک لیوان بستنی رو اضافه می کنیم دوستای خوبم می تونید به جای بستنی رانی بریزید یا نصف بستنی نصف رانی در هر سه حالت طعم عالی رو می ده و اما کاملا مخلوط می کنیم و به روی ژله فالودمون می ریزیم و داخل یخچال می زاریم و چون بستنی داره خیلی زودتر می بنده و اما ژله موزمونو هم با یک لیوان اب جوش و بعد با یک لیوان بستنی و ۳تا موز رنده شده مخلوز می کنیم و روی ژله پرتقالمون که بسته شده می ریزیم و داخل یخچال می زاریم .
دوستای خوبم شما می تونید به جای ژله لیمو از هلو با رانی هلو یا اناناس با رانی اناناس یا هر طعم دیگه ای که دوست دارین استفاده کنید.
دوستای خوبم این دسر به خاطر داشتن فالوده.موز.بستنی بسیار عالی و خوشمزه است . واسه مهمونی امتحان کنید .نوش جان

منبع : آشپزآنلاین

گردآوری : میهن بانو

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. مهدیس گفت :

  سلام
  میشه لطفاً راهنمایی کنید که چطور ژله رو باید از ظرفش خارج کنم که محتویاتش نیمه کاره در نیاد و یا احیاناً کلاً به خاطر زیر آب گرم گرفتن، خراب نشه؟!
  ممنون

  • مونا فراهانی گفت :

   سلام
   قبل از سرو کردن دسر، ظرف را از یخچال خارج کرده و پس از ۲ الی ۳ دقیقه کمی آب گرم پشت قالب بریزید تا دسر جدا شود. این کار را به آرامی انجام دهید. بهتر است ابتدا چند بار با قالب یخ تمرین کنید. از دسر لذت ببرید.

*

*

Top تحلیل آمار سایت و وبلاگ